Odwołanie od decyzji ZUS – wzór

Przygotowałem dla Ciebie wzór odwołania od decyzji ZUS, który możesz także pobrać na stronie BAZA WIEDZY. Opracowałem je na podstawie odwołań, które dotychczas wykorzystuję w praktyce. Niemniej musisz wiedzieć, iż jest to tylko i aż wzór, bowiem z jednej strony dzięki temu z większą swobodą samodzielnie sporządzisz takie pismo, ale z drugiej strony w każdej osobnej sprawie powinieneś je odpowiednio zmodyfikować. To znaczy, że w zależności od przedmiotu sprawy jedne wnioski dowodowe znajdą zastosowanie, a inne nie. Tak samo jak różna będzie treść uzasadnienia. Raz bardziej, a raz mniej obszerna i oparta na innym stanie faktycznym i prawnym. Mimo tego starałem się w uwagach zaznaczonych kolorem czerwonym wskazać dosyć szerokie spektrum zastosowania przygotowanego wzoru. Mam więc nadzieję, że okażę się to dla Ciebie przydatne 🙂

Dodatkowo informuję, iż odświeżyłem stronę BAZA WIEDZY. A to z zamysłem o większej przejrzystości i użyteczności tego miejsca na moim blogu. Zauważyłem bowiem, że stosunkowo często właśnie tam zaglądasz.

Jednocześnie w związku z przygotowaniem wzoru odwołania od decyzji ZUS dodałem dwa orzeczenia sądowe o tym jaka powinna być prawidłowa forma, treść oraz tryb wnoszenia odwołania od decyzji organów rentowych.