Ile osób wybrało OFE ?

Do końca lipca mieliśmy czas na złożenie deklaracji o pozostaniu w OFE. Moment ten jednak już minął – przynajmniej na najbliższe dwa lata (więcej na ten temat przeczytasz w moim artykule pt. “System emerytalny w Polsce po reformie w 2014r”). W związku z tym postanowiłem poszukać informacji na temat ile osób zdecydowało się odkładać w dalszym ciągu część swoich środków w OFE. Po przeglądnięciu dostępnych w internecie materiałów prasowych okazuje się przede wszystkim, że zdecydowana większość z Nas na ostatnią chwilę odłożyło swoją decyzję. Stąd początkowe szacunki odnośnie liczby osób wybierających OFE, zwłaszcza Prezesa ZUS, okazały się nietrafne. Poniżej część artykułu opisującego przedmiotowe dane – możesz też kliknąć i przeczytać cały.

2 mln 564 tys. 72 – tyle deklaracji osób, które chcą, by część ich składki emerytalnej trafiała także do OFE zarejestrował ZUS. To dane ostateczne. W poniedziałek zakończyło się liczenie deklaracji. Ok. 2 proc. z tych wniosków będzie jeszcze weryfikowane.

O Krzysztof Bogusz

Witam. Jestem radcą prawnym, przedsiębiorcą i blogerem. Interesuje się w szczególności prawem ubezpieczeń społecznych i z tego powodu prowadzę bloga, który właśnie odwiedzasz. Doradzam więc ubezpieczonym i płatnikom składek. W zasadzie na każdym etapie styczności z ZUS i bez ograniczeń terytorialnych. Miło mi Cię poznać. Jeżeli chcesz skorzystać z mojej pomocy, zapraszam Cię do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.