Dni Ubezpieczonego w ZUS

Od 6 do 10 października 2014r w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych odbędą tzw. Dni Ubezpieczonego. Z informacji udostępnionych na stronie ZUS wynika, że w tym czasie w placówkach ZUS-u będą udzielane porady na temat ubezpieczeń społecznych w Polsce. Przykładowo dowiesz się:

– Jak sprawdzić, czy pracodawca odprowadza za nas składki na ubezpieczenia społeczne?
– Co zrobić, kiedy okaże się, że naszych dzieci, zgłoszonych wcześniej do ubezpieczenia zdrowotnego nie możemy zarejestrować do lekarza?
– Czym różni się konto emerytalne w ZUS od subkonta i jak najsprawniej wyliczyć przyszłą emeryturę?

Mało tego w tym czasie w Oddziale ZUS-u w Warszawie eksperci będą pełnić dyżury telefoniczne – codziennie od godz. 10.00 do 13.00, pod nr telefonu 22 667 13 13.

Nadto do akcji dołączył się również “Dziennik Gazeta Prawna”, w którym pojawi się cykl tekstów pt. “Polubić subkonto w ZUS”.

Z kolei poniżej podaję za stroną ZUS-u jaki będzie program Dni Ubezpieczonego:

6 października 2014 r. – Pracujesz na umowę o pracę, umowę zlecenia? Dowiedz się jakie masz prawa i obowiązki.

7 października 2014 r. – Jesteś nianią? Jesteś osobą sprawującą opiekę nad dzieckiem? Planujesz urlop wychowawczy? Pobierasz zasiłek macierzyński? Poznaj zasady ubezpieczeń.

8 października 2014 r. – Pracujesz za granicą? Dowiedz się, na jakich zasadach podlegasz ubezpieczeniom społecznym.

9 października 2014 r. – Twoje konto i subkonto w ZUS. Dowiedz się, dlaczego warto mieć wgląd w konto ubezpieczonego w ZUS.

10 października 2014 r. – Prowadzisz biznes? Sprawdź, co musisz wiedzieć o składkach.

Jak z tego wynika każdy dzień będzie poświęcony innemu zagadnieniu. I tak sobie myślę, że warto skorzystać, bowiem zakres jest dosyć szeroki a informacje udzielane będą bezpłatnie, praktycznie w cały kraju. Sam być może udam się do swojego Oddziału zobaczyć jak takie dni wyglądają. Może nawet czegoś się dowiem – w końcu tematyka ubezpieczeń społecznych jest bardzo szeroka.

Z kolei klikając tutaj możesz przeczytać cały artykuł na ten temat.