Tarcza antykryzysowa – co warto przeczytać?

Informowałem tutaj, że w związku z intensywnym działaniem ustawodawcy i wprowadzaniem co nowych Tarcz antykryzysowych w pewnym momencie pisanie tutaj kolejnych tematycznych artykułów wykraczało poza ramy bloga. W związku z tym ruszyliśmy wraz z kolegami z nowym projektem – blogiem o nieco podobnej nazwie – Tarcza dla firmy.

Pierwszy artykuł ukazał się 14 kwietnia, czyli dokładnie miesiąc czasu temu. Przez ten okres przygotowaliśmy łącznie 22 artykuły, co daje wynik ponad 1,4 artykułu na dzień. Tematyka wpisów póki co jest ściśle związana z Tarczą antykryzysową (w wersji od 1.0 do 4.0) i świadczy o tym choćby to, że z 22 aż 20 wpisów zaliczyliśmy do kategorii Tarcza antykryzysowa. Wpisy obejmują jednak też wiele innych zagadnień, tj.

  1. dofinansowania,
  2. najem,
  3. odszkodowania,
  4. prawo pracodawcy,
  5. sprawy organizacyjne,
  6. tarcza finansowa,
  7. umowy,
  8. upadłość.

Dlaczego znowu o tym wspominam? Ano dlatego, bo wiem z wiadomości jakie do mnie docierają, że szukacie tutaj informacji na temat Tarczy. I owszem, częściowo można takowe tutaj znaleźć, np. w zakresie zwolnienia ze składek ZUS, świadczenia postojowego, opłaty prolongacyjnej, zwrotu nadpłaconych składek, odroczenia terminu płatności składek, innych ulg w płatnościach składek (raty, umorzenia), mikropożyczki i dofinansowania z urzędów pracy itp. Nie są to jednak wszystkie tematy jakie można w obecnej sytuacji poruszać. I właśnie dlatego postanowiłem, że poniżej zrobię dla Was listę artykułów (każdy jest podlinkowany) z bloga Tarcza dla firmy, które warto moim zdaniem przeczytać. Oto i ona:

Upadłość i likwidacja a zwolnienia pracowników.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa – dotacja bezzwrotna, czyli bon rekompensacyjny.

Pożyczki płynnościowe POIR.

Tarcza Finansowa PFR – wybrane zagadnienia.

Odszkodowanie od skarbu państwa bez stanu nadzwyczajnego?

Jak urzędy rozpatrują wnioski o pożyczkę 5 tys zł ?

Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” – możliwość zmian w umowie pożyczek.

Ułatwienia w obradowaniu organów spółek.

Wojewódzkie tarcze antykryzysowe.

Wsparcie z ARP – jak wygląda procedura?

Nie zarabiam na czynsz i co dalej ?

Na koniec dodam, że zaprzestałem ostatnio pisania tutaj kolejnych wpisów na temat zwolnienia ze składek ZUS czy świadczenia postojowego. Uznałem bowiem, że ilość zmian jakie generuje ustawodawca jest zbyt duża, aby na bieżąco opisywać każde nowości.

Poza tym, niniejszy blog nigdy nie miał formy dziennika, dokumentującego codzienne zmiany w prawie 🙂