Wypadek przy pracy przedsiębiorcy

W ostatnich tygodniach nie było za wiele czasu na pisanie nowych artykułów na blogu. Nie znaczy to jednak, że zupełnie o blogu lub sprawach przeciwko ZUS zapomniałem. Wręcz przeciwnie. Dużo się dzieje i w najbliższym czasie mam nadzieję, że będę mógł przekazać co nie co na ten temat.

Tymczasem, jako że mój kolega, z którym razem stawiamy opór organom rentowym (nie tylko ZUS, bo i KRUS, ZER MSWiA lub BESW), niedawno otworzył bloga “Wypadek przy pracy”, to w tym miejscu udostępniam link do jego wpisu. Temat jest ciekawy i zdaje się, że mało dostępny w “Internetach”. Dotyczy tytułowych wypadków przy pracy przedsiębiorców.

Z wpisu można się dowiedzieć:

  1. jakie zdarzenia uważa się za wypadek przy pracy przedsiębiorcy,
  2. kto dokonuje ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy przedsiębiorcy,
  3. jakie świadczenia przysługują przedsiębiorcy w związku z wypadkiem przy pracy,
  4. jakie są przesłanki negatywne uniemożliwiające wypłatę świadczeń,
  5. czy prawo do świadczeń może się przedawnić.

Ponadto, we wpisie znalazło się miejsce do zacytowanie kilku ciekawych orzeczeń. W tym miejscu nie omieszkam wspomnieć o jednym z nich, które wydaje mi się dosyć ciekawe z praktycznego punktu widzenia, a to:

Wypadek, któremu uległa osoba prowadząca działalność gospodarczą, udając się do miejsca zakwaterowania zapewnionego przez organizatora spotkania biznesowego po zakończeniu biesiady, w czasie której omawiano sprawy współpracy gospodarczej, jest wypadkiem przy pracy podczas wykonywania zwykłych czynności związanych z prowadzeniem działalności pozarolniczej.

Poniżej link do wpisu:

Wypadek przy pracy przedsiębiorcy.

Tak więc zachęcam do lektury, bo wpisy publikowane na blogu “Wypadek przy pracy” są uzupełniające do treści, które tutaj publikuje.