Jak odwołać się od decyzji ZUS Oddział w Chrzanowie – porada prawna w biuletynie gminnym “Z serca Trzebini”

Święta i Nowy Rok zbliżają się w wielkimi krokami. Wielu z Was intensywnie przygotowuje się do tego czasu i albo już odpoczywa od pracy, albo odpoczywać zacznie lada dzień. I dobrze, bo odpoczynek przyda się każdemu. Oczywiście w tym okresie jest mnóstwo innych obowiązków, ale chyba równie wielu z Was zgodzi się, że to obowiązki z kategorii bardziej przyjemnych.

Hmm ale ja tu zacząłem wpis od Świąt i Nowego Roku, gdy tymczasem tytuł do tego nie pasuje. Lekko się chyba rozpędziłem, bo na kartkę świąteczno-noworoczną na blogu jest jeszcze czas 🙂

Tymczasem po prostu chciałem w kolejnym wpisie zachęcić do lektury grudniowego wydania (kolejnych też) biuletynu gminnego “Z serca Trzebini”.

Na początek jednak kilka słów wstępu. Jest to bezpłatny biuletyn, w którym zawarte są ciekawe informacje dla mieszkańców gminy Trzebinia. Ukazuje się od maja 2021 r., czyli od całkiem niedawna a wydawcą jest Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Asnyka w Trzebini.

Ze wszystkimi numerami biuletynu gminnego “Z serca Trzebini” można się zapoznać właśnie na stronie biblioteki pod zakładką BIULETYN GMINNY.

Natomiast dodatkowym powodem zachęty do zapoznania się z grudniowym wydaniem biuletynu jest to, że w jego treści można przeczytać moją poradę prawną o tytułowej treści – “Jak odwołać się od decyzji ZUS Oddział w Chrzanowie”. Wspominałem już, że biuletyn jest bezpłatny, to też warto do niego zajrzeć, bo być może będą tam przydatne informacje dla kogoś kto odwołuje się od decyzji ZUS Oddział w Chrzanowie. I określiłbym to takim miłym akcentem na koniec roku. Poniżej tradycyjne wklejam zdjęcie całej porady, które po kliknięciu przenosi do całości grudniowego wydania biuletynu.

Oprócz powyższego przy okazji można poczytać o kilku nowościach lub ciekawostkach z obszaru gminy Trzebinia, np. że:

gmina Trzebinia zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym plebiscycie Eko – Hero Małopolski 2021 w kategorii gmin powyżej 30 tysięcy mieszkańców,

otwarty został Trzebiński Park Rozrywki,

obowiązują nowe zasady przyznawania dopłat dla mieszkańców do wymiany kotła.

A to wszystko w klimacie a jakże świątecznym.

Biuletyn gminny “Z serca Trzebini” – numer 8