Odwołanie od decyzji ZUS w statystykach

Zastanawiałeś się może ile osób odwołuje się od decyzji ZUS? A nadto ile z tych odwołań odnosi zamierzony skutek w sądzie? Jeżeli tak i jednocześnie jeżeli nie znalazłeś na ten temat aktualnych informacji, to wczoraj ukazał się na ten temat artykuł na stronie Gazety Prawnej.

A co z niego wynika? Że liczba zarejestrowanych spraw na wokandach sądowych rośnie, a wraz z nią wzrasta odsetek spraw, w których sąd uwzględnia żądanie ubezpieczonego.

Wniosek: moim zdaniem nie ma jednego, ale gdybym miał wybierać, to przychyliłbym się do tego, że wraz ze wzrostem poziomu wiedzy osób ubezpieczonych rośnie przekonanie co do braku słuszności decyzji ZUS 🙂

Z artykułem możesz zapoznać się klikając w poniższy link:

“Ubezpieczeni częściej spierają się z ZUS”


Komentarze

Odwołanie od decyzji ZUS w statystykach — 1 komentarz

  1. ZUS posiada w swoich aktach moje świadectwo wykonywania prac w szczególnych warunkach wystawione przez zakład za przeprowadzony okres 1977-1985 .Nie uwzględnił dodatku 15% za wymieniony okres do emerytury .Obecnie toczy się postępowanie w sądzie w którym sędzia powiadomił mnie ,że też nie uwzględni należącego mi się dodatku twierdząc ,że zmieniają się realia ,podając mi przykład zmiany dla pracowników SB.Trudno mi się odnieść do takiego podejścia Wymiaru Sprawiedliwości.Proszę o wyjaśnienie czy wykładnia prawa jest tylko na papierze i czy nie obowiązuje w rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.